Masz pytanie?
  • <h1>Dlaczego</h1>

    Dlaczego

10 lat mojej pracy jako architekt to …miliony narysowanych kresek, projekty mierzone w kilogramach papierowych wydruków i niezliczonej liczbie e-maili, ale przede wszystkim to setki spotkań i rozmów z ludźmi, którzy postanowili stworzyć swoje miejsce na Ziemi – Dom. Wszystkie te spotkania z osobami, dla których miałam przyjemność projektować, pokazały mi jak trudne jest to zadanie. I oczywiście nie mam tu na myśli pracy architekta :-) Projekt domu, wybór mieszkania czy aranżacja wnętrza to wielkie wyzwanie przede wszystkim dla samego przyszłego użytkownika tej przestrzeni, który musi podjąć setki decyzji, zazwyczaj w bardzo krótkim czasie. 

Architekt pomaga oczywiście w kwestiach technicznych czy funkcjonalnych – takie jest jego główne zadanie. Wskazuje także różne subiektywne rozwiązania i możliwości. Nie powinien jednak forsować swoich osobistych upodobań. 

Świat jest nieobiektywny, tzn. że każdy z nas widzi go trochę inaczej. Dlatego każdy ma inny obraz Domu jako miejsca w którym chce żyć. Prawdziwą sztuką i wyzwaniem jest więc świadome kreowanie swojego najbliższego otoczenia, które bez wątpienia wpływa na Jakość naszego codziennego życia.

Ostateczną decyzję o jakości najbliższego otoczenia każdy przecież podejmuje sam. 

Z moich 10 letnich obserwacji wynika, że to właśnie podejmowanie świadomych decyzji jest największym wyzwaniem związanym z budową domu czy aranżacją wnętrza.

W procesie projektowania pojawiają się zupełnie nowe, zaskakujące pytania i dylematy, a decyzje podejmowane są często np. na podstawie zdjęć w kolorowych gazetach...

 

Czy jednak aktualne trendy to na pewno Twoje Indywidualne upodobania i sprawdzą się w Twoim Domu

 

Moją intencją jest aby strona my Quality była źródłem inspiracji i pomocą w podejmowaniu świadomych decyzji związanych z kreowaniem Twojego najbliższego otoczenia, w którym żyjesz na co dzień. Ma ono przecież istotny wpływ na Jakość Twojego Życia i warto poświęcić mu chociaż trochę uwagi.

  • polub / udostępnij:
  • facebook.com
Facebook